سیدمحمدمهدی صدری‌

وب‌سایت شخصی

سیدمحمدمهدی صدری‌

وب‌سایت شخصی

سیدمحمدمهدی صدری‌

» هـویــت: سیدمحمدمهدی صدری‌شال
» ولــــادت: 12/مرداد/1362
» شهادت: پا رکابِ آقا انشاء الله
» شریعت: اسلام / شیعه‌ی اثناعشری

» مـلیـــت: ایران
» سکونت: تهران
» تحصیلات: اشتغال به تحصیل سطحِ سه
» سِـمَت: محصّل/مُدرس/محقق/مُبلّغ/مشاور

» دور گفـت: 09192959470
» پــُـســـت: SadriSmm [جیمیل]
» تلگرام چت: SmmSadri@

محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات

بی داد بی حجابی و بی غیرتی

شنبه, ۹ آبان ۱۳۹۴، ۱۲:۳۱ ب.ظ
می‌گویند وقتی عصبانی هستید، اقدام نکنید...می‌گویند پیش از فروکش کردن خشم، تصمیم نگیرید...و می‌گویند مبادا خشم، قلمتان را بر دل کاغذ بلغزاند؛ چه آن‌که لغزش‌گاه مهیبی است قلم سرکش و طغیان‌گر.
همه‌ی این‌ها درست؛ اما بالأخره آستانه‌ی صبر ما هم حدی دارد آخر! ما هم برای خودمان خط قرمزهایی داریم؛ مقدساتی داریم. چرا فکر و سلیقه‌ای که ملاک‌های شرعی را دارا نیست، باید قابلیت پیاده شدن در جامعه را داشته باشد؟ ما که نمی‌توانیم به بهانه‌ی آزادی اندیشه، اجازه‌ی ظهور و بروز همه‌ی افکار را به جامعه بدهیم.
- علنا در برابر بی‌حجابی‌ها سکوت کردیم و از خوف نگاه حرام، با چشمان بسته در جامعه تردد کردیم.
- مبتذل‌ترین فیلم‌ها و موسیقی‌ها را به خورد جوانان ما دادند و ما عقب نشینی کردیم.
- ناموسمان را به نام ورزش بانوان در مقابل انظار میلیون‌ها چشم‌چران عرضه داشتند و ما فقط لب گزیدیم.
- بک‌گراند و پس‌زمینه‌ی سینما، صدا، سیما و دانشگاه ما را کردند عادی‌سازی رابطه‌ی دختر پسر، ترویج عشق‌های نامقدس خیابانی و موسیقی آن‌چنانی. در این بین با این‌که حتی به برنامه‌ی کودک و خردسال هم رحم نکردند، ما گفتیم چون نیروهای متدین، در عرصه‌ی هنر حاضر نیستند این‌گونه می‌شود.
ـ قرآن را به‌جای صلوات با تار و تنبور به سن دعوت کردند و در ایران زمین رسما رقصیدند؛ گذاشتیم پای جهلشان.
- مراکز تفریحی، سواحل دریاها، پارک‌ها و مراکز خرید را آن قدر آلوده کردند که ما برای تفریحات خانواده‌مان به حیاط خانه پناه بردیم و برای خرید، به مغازه‌ی سر کوچه اکتفا کردیم. باز هم تحمل کردیم.
- جشن ازدواج که سنت پیامبر است، مبدل به بزم شراب و نمایش‌گاه فاحشه‌ها شد؛ و تا آن جا پیش رفتند که ارزش نوازنده و خواننده را از عالِم دین بیشتر پنداشتند. ما نیز انگشت در گوشمان کردیم و به گوشه‌ای خزیدیم تا آواز کریه آنان تقوایمان را نخرشاد.
- بهشت‌زهرائی که منزل‌گاه 20 هزار شهید و خلوت‌گاه میلیون‌ها انسان دل‌سوخته و جامانده از قافله‌ی شهدا است را پرسه‌گاه دختران بی‌حجاب سگ‌باز کردند... و ما بغضمان را با درد فرو بردیم و اشک ریختیم.
- چفیه‌ای که یادگاری شهیدان بود قلاده‌ی سگان کردند؛ و باز این ما بودیم که با چفیه‌ی زیر عبای امام، آرام گرفتیم.
- .... .
ولی ما هم آدم هستیم. لبریز می‌شود کاسه‌ی محدود صبرمان گاهی. امروز واقعا بیداد می‌کند بی‌غیرتی مردان و بی‌حجابی زنان. آیا درست است به بهانه‌ی جذب حداکثری، در برابر فریضه‌ی حجاب سکوت کنیم؟ آیا مسئولین نظام برای بی‌حجابی فزاینده در فصل گرما تدبیری اندیشیده‌اند؟! بهتر نیست بجای پیچیدن به دست و پای نهی از منکر کنندگان، متحدانه طرحی برای براندازی بی‌حجابی دراندازیم؟
خطاب اصلی این نوشتار به بیست و هفت ارگانی است که به نوعی در زمینه‌ی کنترل بی‌حجابی مسئولند. همان کسانی که از حقوق بیت‌المال مسلمین ارتزاق می‌کنند و اسلام را زیر پا می‌گذارند.
آیا شاه‌بیت وصیت‌نامه‌ی شهدا توصیه به حجاب نبود؟ مگر حجاب زن کوبنده‌تر از خون شهید نبود؟ حال که به برکت خون پاک همین شهیدان، اندک آب‌روییی بر جبین داریم چقدر این وصایا را آویزه‌ی گوش خود کرده‌ایم؟ مگر با شهیدان عهد نبسته بودیم که تا آخرین نفس، پای خونشان بأیستیم؟ پس چرا در برابر بی‌حجابی ساکتیم؟!
بی حجابِ جاهل و فریب‌خورده را با فرهنگ‌سازی می‌توان هوشیار کرد؛ اما بی‌حجاب مغرض، رام نمی‌شود مگر با برخورد انتظامی. اگر احراز شود که یک بی‌حجاب از قِسم دوم است، حجّت تمام است و هیچ اغماضی پذیرفته نیست. متأسفانه برخی مسئولین، شعار جذب حداکثری امام خامنه‌ای را پشت رو تحویل گرفته‌اند و نقطه‌ی مقابل جذب حداکثری، یعنی دفع حداقلی را هم فراموش کرده‌اند.
----------------------------------------
پ.ن1: شهدا شرمنده‌ایم که این نوشتار تنها کاری است که از دستمان بر می‌آید.
پ.ن2: دعا کنیم برای نابودی تمامی مظاهر کفر و بی‌دینی و الحاد، از جمله‌ بی حجابی و بی‌غیرتی.
پ.ن3: برو بچه‌های حزب‌اللهی به گوش! صدّامیان دگرباره ناموس مسلمین را هدف گرفته‌اند... .نظرات  (۱۱)

سلامی به شیرینی دلتون
واقعا سایتتون عالیه
پاسخ:
و علیکم السلام
ممنون از شما
سلام
صبر هم حدی داره والا ...
مدتی پیش بود که منم چشمو بستم و واسه این موضوع نوشتم ...
پاسخ:
و علیکم السلام...
چه قدر خوب که شما هم در موردِ عفتِ جامعه‌ی ایمانی دغدغه‌مند هستید بزرگوار.
به نام خدا
سلام علیکم
بنده با شما هم عقیده ام- به نظرم در این زمان کثیف باید دو کار حتما انجام شود 1 اینکه از هر طرف امر به معروف و نهی از منکر شود و دولت در این باره بیشتر برنامه ریزی بهتر و به درد بخوری انجام و عملی کند. و 2 اینکه خیلی ضروری است این است که دولت جلوی واردات لباس غیراسلامی را بگیرد و به فکر لباس اسلامی در تمام کشور باشد نه فقط در قم و نقاط خاص. یک فکر بکری لازم است تا دولت را بفهمانیم که این کار و شرایط و زمینه این کار را ایجاد بکند. همکاری میکنید تا جمعی تشکیل دهیم و باهم چاره اندیشی کنیم که چطور دولت را برای این دو کار توصیه و اجبار کنیم و برنامه مون به گونه ای باشد که دولت توان و بهانه مخالفت نداشته باشد؟
منتظر جوابتان هستم. دوستدارتان دشتی
پاسخ:
و علیکم السلام
برای نهادینه شدنِ فرهنگِ عفاف و حجاب باید چند مسئله نهادینه سازی بشه:
1. بیدارسازیِ مردم با افزایشِ معرفت دینی با رویکردِ عقلانی و وحیانی
2. پیاده‌سازیِ دستوراتِ اسلام در تنبیهِ متخلفانِ عرصه‌ی مفاسدِ اخلاقی
3. احیاء نهی از منکرِ عمومی
4. تمهیداتِ دولتی نظیر کنترل بر اصفافِ تولیدِ لباس و لوازم آرایشی و تالارها و..

اگر قرار است طرحی در اندازیم، باید چهارگانه‌های فوق مدنظر باشد

ممنون از شما بزرگوار

به نام خدا
سلام علیکم و عرض ادب
یکی از موارد گزینه4 جلوگیری از واردات لباسهای غیراسلامی و تولید و ترویج لباس اسلامی میباشد؟
ظاهرا به نظر میرسد گزینه 1و3 مخصوص عالمان و عموم مردم میباشد. و گزینه2و4 در این زمان مخصوص دولت میباشد
اگر مایل باشید  انشاالله به حول و قوه الهی مشارکت کنیم که برای گزینه1و3 چگونه طرحی بیندازیم و اینکه چیکار کنیم جرأت برای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم. و برای گزینه 2و4 هم طرحی بیندازیم و تقدیم دولت کنیم که دولت توان و بهانه مخالفت و ضعف عمل نداشته باشد؟
پاسخ:
و علیکم السلام
یک و سه وظیفه‌ی عمومِ مردم، روحانیت و نظامِ اسلامی است. برخلافِ دو و چهار که به دوشِ حکومتِ اسلامی است.
طرح‌های تلمبارشده‌ی زیادی در گوشه‌ی کتابخانه‌ها داره خاک می‌خوره. مشکلِ ما نداشتنِ طرح یا ندانستنِ راه و روش جلو گیری از بی‌عفتی نیست. مشکل اینه که عزمی وجود نداره برای ریشه‌کنیِ این قبیل فسادها.
مثلا طلبه‌ای رو می‌شناسم که در معابرِ عمومی، با دیدنِ هر بی‌حجاب تذکرِ مهربانانه‌ی زبانی می‌ده و بعد عبور می‌کنه. ادامه‌ی سیره‌ی ایشون موجب شده بود افرادی از همین بی‌حجاب‌های فریب‌خورده متمایل به رعایتِ حجاب شوند و بی‌حجابانِ مغرض هم آزادیِ عملشون و قدرتِ مانورشون کم شده.
باید بیایم توی گود نه این‌که بشینیم و طرح روی طرح بنویسیم. مثِ جنگ تحمیلی که همه اومدن وسط و معادلات و طرح‌های تئوریِ نظامی رو به هم زدن...

بسمه تعالی
سلام علیکم
احسنتم بنده نیز به همین عقیده با شما مکاتبه میکنم. از اول هدف مکاتبه بنده با شما این است که کاری کنیم که عمل کنیم نه اینکه خاموش بمانیم. اگر غیر از این بود نیاز به مکاتبه نبود چون به قول شما طرح وجود دارد
طرحی که میفرمایید در کتابخانه خاک میخورد معرفی کنید تا عملی کنیم. گزینه1 نیاز به تحقیق و پژوهش دارد تا حرف متقن و قابل فهم برای مردم بزنیم نه حرفهای اصطلاحی و سخت و مبهم که باعث بیزاری مردم و بی اعتنایی نسبت به منبرها و سایر روش تبلیغ میشود.
گزینه 2 را درست میفرمایید ولی علاوه بر این باید اندیشه کنیم و تحقیق کنیم تا چطور این کارمان را مستمر انجام دهیم. بعدش هم بعضی مواقع زبانی کارساز نیست باید طور دیگر نهی از منکر کرد. این موارد را باید بشناسیم. منابع خاک خورده کتابخانه را معرفی کنید تا علاوه بر نهی از منکر زبانی بر سایر روشها و مستمر بودن عملمان مسلط شویم
در مورد گزینه 2و4 هم دولت کار آنچنانی نکرده و به قول شما طرح دارد و عملی نمیکند. حرف بنده هم همین است که چه کار کنیم که دولت عملی کند؟ وقتی که دولت عمل آنچنان شایسته و بایسته ندارد بر ما شایسته نیست که بگوییم چون طرح وجود دارد هرچند عملی نمیشود پس ما دیگر وظیفه ای در برابر کارکرد دولت نداریم! باید کاری کنیم که دولت سرش را بالا آورد و باوجود طرحها عمل ضعیف نداشته باشد، غیر از این است؟ ثانیا آن طرحی که شما فرمودید آدرسش را بفرمایید تا ما هم ببینیم دولت در اینباره چه طرحی دارد که نسبت به آن ضعیف عمل میکند
دوستدارتان دشتی
پاسخ:
و علیکم السلام
همان‌طور که عرض شد، برای نهی از منکر نیازی به نوشتنِ طرحِ مکتوبِ عریض و طویل نیست. مثلا در خصوصِ حجاب، فقط کافی‌است زبان باز کنیم به تذکرِ مهربانانه به سبکِ همان طلبه. یا در خصوصِ منکرِ گران‌فروشی فقط کافی است با صاحبِ مغازه، لحظاتی از اهمیتِ رعایتِ حق الناس سخن بگوئیم. یا در دعوتِ یک جوان به معروفی، همچون نماز فقط کافی است روایاتی در مورد نماز برایش بخوانیم و فلسفه‌ی ارتباط با خدا را برایش روشن کنیم و... .
پس نیازی نیس توی طرح، چندین سال توقف کنیم. باید آستین بالا بزنیم و وارد گود شویم.
در مورد دولت...
بعید است دولت‌مردان به حرفِ منو شما گوش دهند. بهتر است خوب درس بخوانیم و سپس کرسی‌های تأثیرگذار دولتی را بدست بگیریم و شعارهای امروزمان را عملیاتی کنیم... .

بسمه تعالی
سلام علیکم
اگر دولت به حرف ما گوش نمیدهد، در اینصورت شعارهایی که باید عملیاتی کنیم منظورتان کدام شعارهاست؟ و اینکه منظورتان از عملیاتی کردن این است که شعارمان را به گوش دولت مردان برسانیم یا اینکه عملی را انجام دهیم؟ کدام عمل؟
پاسخ:
شعارهای مبارزه با بی‌حجابی...
منظورم پیاده‌سازیِ شعارها توسطِ خودمان بود...
بسمه تعالی
سلام علیکم
منظورتان این است که اگر طرحی یا شعاری داریم امیدی به این نداشته باشیم که دولت کمر عمل به این طرح و شعار  ببندد. بلکه خودمان این طرح و شعار را اول در خودمان عملی کنیم و بعدش خودمان در جامعه عملی کنیم و کار دولت را ما انجام دهیم؟
پاسخ:
و علیکم السلام
شاخه‌ی مردمیِ نهی از منکر [تذکر زبانی] به دوش ماست. مگه ما به این وظیفه‌مون عمل کردیم که همه‌ش داریم دولت رو توبیخ می‌کنیم؟!
در موردِ جا افتادنِ نهی از منکر در دولت، من فک می‌کنم بهتره خودمون بشیم یکی از سران دولتی و بستر نهی از منکرِ دولتی رو فراهم کنیم.
به نام خدا
سلام علیکم
احسنتم. ولی تا زمانی که یکی از سران دولتی نشده ایم نباید بنشینیم. و دو کار باید بکنیم:
1. خودمان عمل کنیم. در این مورد راهنمایی کنید که چطوری در نهی از منکر استوار و ثابت قدم باشیم. و اینکه به جز شیوه زبانی شیوه های دیگر کدام ها هستند؟ منابع کتابی یا اینترنتی و... هم اگر میشناسید لطف کنید
2.در مورد کارهایی که مخصوص دولت است:  تا زمانی که خودمان یکی از سران دولتی نشده ایم نباید بنشینیم و منتظر نمانیم برای سران دولت شدن خودمان. درسته؟ پس باید تا آن زمان کاری کنیم که این سران فعلی دولت عمل به نهی از منکر کنند. درسته؟ چه کاری به نظر شما میاد؟
پاسخ:
و علیکم السلام
1. نهی از منکر زبانی، اولا شجاعت می‌خواد و بعدش زبان نرم با چاشنیِ اخلاص
2. اکه حرفمون روی دولت اثرگذار هست بسم الله و الا فلا
سلام
راستش خیلیها دغدغه دین و حجاب رو دارن،و مرتب دارن میگن و امر به حجاب و نهی از بیحجابی میکنن ولی انگار چشم و گوشها بسته شده.
دیگه کسی نه میشنوه و نه میبینه.
بعنی نمیخوان که ببینن و بشنون.
ولی بنده ناچیز  به امید تاثیر حتی یک نفر،همچنان میگم و امید به اصلاح هرچند کوچیک دارم.
ولی به نظرم اگه بدحجابی رواج یافته،از اون طرف با حجابها هم باحجابتر شدن.
حالا این نظر منه.بقیه هم میتونن نفی کنن.
پاسخ:
و علیکم السلام
چه خوب که شما به حکمِ آیه‌ی "فذکر انما انت مذکر" اهل تذکر دادن هستید. قطعا تذکراتِ مؤمنان سومند خواهد بود. با نکته‌ی آخرتون هم موافقم که باحجاب‌های ما روی حجابشون پافشارتر شدن :)
تاخوب ها خوب تر نشوند ،بدها خوب نمیشوند!
پاسخ:
جمله‌تا حکیمانه بود :)
چه روحانی فعالی!!!
دنبال شدیدسید!!
پاسخ:
:)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی