سیدمحمدمهدی صدری‌

وب‌سایت شخصی

سیدمحمدمهدی صدری‌

وب‌سایت شخصی

سیدمحمدمهدی صدری‌

» هـویــت: سیدمحمدمهدی صدری‌شال
» ولــــادت: 12/مرداد/1362
» شهادت: پا رکابِ آقا انشاء الله
» شریعت: اسلام / شیعه‌ی اثناعشری

» مـلیـــت: ایران
» سکونت: تهران
» تحصیلات: اشتغال به تحصیل سطحِ سه
» سِـمَت: محصّل/مُدرس/محقق/مُبلّغ/مشاور

» دور گفـت: 09192959470
» پــُـســـت: SadriSmm [جیمیل]
» تلگرام چت: SmmSadri@

محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات

عیسای انجیل و قرآن

جمعه, ۴ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۲۱ ب.ظ

آیه‌ی سه‌بار تکرار شده‌ی "لا نفرق بین احدٍ من رسله" یعنی پیامبرانِ گذشته هم از آنِ ما است
باید با آن‌ها مرتبط باشیم
به آن‌ها توسل بجوئیم
یادشان را زنده کنیم
."و گاهی مثلِ ابتدای زیارت حضرت معصومه، با توجه بگوئیم: السلام علی عیسا روحِ الله

میلاد حضرت مسیح، بر تمامی مسلمانان جهان، آشوریانِ ایران و ارامنه‌ی عزیز مبارک باد

انجیل، عیسا علیه السلام را دوره‌گردی درویش صَفت و مهربان معرفی می‌کند که هیچ‌گاه دست به شمشیر نبرده است. همین دیدگاه باعث می‌شود کلیسا هرگونه اقدام مجاهدانه و شهادت‌طلبانه را غیر دینی دانسته و جهاد فی سبیل الله را نشانه‌ی خشونت و توحّش بپندارد!
بِمَثَل یکی از رهبران پروتستان می‌گوید: "من مطمئنم این الله که خدای مسلمانان است با خدای ما یکی نیست. چون خدای ما مهربان است و خدای مسلمان‌ها می‌خواهد ساختمان‌ها نابود شود"!!
مع الأسف نگاه إنجیلی مزبور به عیسای نبی، در بدنه‌ی جامعه‌ی اسلامی نیز نفوذ پیدا کرده است. تا آن‌جا که فیلم‌ساز مسلمان نیز از عیسا علیه السلام چهره‌ای صرفا رحمانی می‌سازد. حتی شما خواننده‌ی گرامی نیز احتمالا همین چهره را از آن حضرت در ذهن داشته باشید. زیرا در طول تاریخ جریان‌هائی هدف‌دار، جنگ‌ها و مواضع استکبار ستیزانه‌ی عیسا علیه السلام را از کتاب مقدس إنجیل حذف کرده‌اند.
بطور عام حذف تبرّی و استکبار ستیزی از متن ادیان آسمانی با هدف بی‌تفاوت کردن مؤمنین به اقدامات استکبار و ایجاد حیاط خلوتی أمن برای پیش‌برد اهداف استکبار می‌باشد. تفکیک جهاد از آموزه‌های مسیحیت و نیز تلاش برای حذف آیات جهاد از کتب درسی مسلمانان، در راستای این هدف بود.
و بطور خاص، جداسازی سِفْرهای جهاد از کتاب مقدس إنجیل، اقدامی حساب ‌شده از ناحیه‌ی کشیشان مسیحی است. توضیح آن‌که مسیحیت امروزی تلاش دارد از یک سو شخصیت مجاهد حضرت مسیح علیه السلام را تبدیل به چهره‌ای آرام و خنثی کند و این چهره‌ی غیر واقعی و توهمی را به عنوان الگوی واقعی نبوت معرفی کند. و از سوی دیگر چهره‌ای خشن از پیامبر اسلام ـ که رحمة للعالمین است ـ به جهانیان ارائه کند و مسلمانان را عامل اصلی جنگ‌افروزی‌ها در دنیا معرفی کند.
افکار عمومی دنیا نیز در سایه‌ی این تبلیغات منفی، با دو شخصیت تحریف شده روبرو است: اولی عیسای مهربان و صلح‌جو که به هیچ‌عنوان راضی به جنگ و جهاد نیست؛ و دومی محمد خشن و جنگ‌جو (!) که پیروانش را به تخریب ساختمان‌ها و ترور مخالفان امر می‌کند!! رسم کاریکاتورها، تولید فیلم‌هائی موهون، طراحی حوادثی نظیر یازده سپتامبر و... برای اثبات خشونت طلب بودن پیامبر اسلام و پیروان آن بزرگوار است.
حتی برخی مسلمانان نیز تحت تأثیر تبلیغات منفی کلیسا و هم‌نوا با دشمنان اسلام، نظام ایران که مبتنی بر تعالیم اسلام است را خشن می‌پندارند. آن‌ها جنگ تحمیلی، مبارزه با فتنه‌گران، تنبیه متخلّفان و اجرای حدود الهی‌ای چون سنگ‌سار، قصاص، اعدام مرتد، قتل محارب و... را مصداق خشونت تصور می‌کنند.
قرآن کریم بر خلاف إنجیل کنونی، وقتی می‌خواهد الگوی جهاد و تبرّی معرفی کند، از حضرت عیسا علیه السلام نام می‌برد. خداوند در سوره‌ی مبارکه‌ی صَفّ به بازسازی این مقطع حذف شده‌ی تاریخ می‌پردازد و تصریح می‌کند که حضرت مسیح علیه السلام نیز همچون پیامبر اسلام، دست به شمشیر برده و جهاد مسلحانه داشته‌اند.
مگر می‌شود کسی از یکتاپرستی بگوید و مخالف نداشته باشد؟! اگر مسیح، روحیه‌ی جهاد و مبارزه با دشمن نداشت، چرا دشمنانش کمر به قتل وی بستند؟ چرا طبق عقیده‌ی مسلمانان، خدا وی را به آسمان برد؟! و طبق عقیده‌ی باطل مسیحیان، به صلیب کشیده شد؟ ما حق داریم امروز از کشیشان ارمنی سؤال کنیم چه انگیزه‌ای برای به صلیب کشیدن یک دوره‌گرد مهربان و بی‌آزار وجود دارد؟ پیامبر مهربان و خنثا که دشمن ندارد. پس حتما برائت و جهادی در کار بوده است که مستکبرین را وادار به مبارزه با عیسا علیه السلام کرده است.
به استناد آیه‌ی 14 سوره‌ی صَفّ "حواریون" مجاهدان فی سبیل الله بودند و بر کفار، غلبه‌ی فیزیکی و ظاهری پیدا کرده‌اند: "فَأصْبَحُوا ظٰاهِرینَ". پس یکی از مقاطع زندگی حضرت عیسا علیه السلام دعوت مردم به قتال شدید است. این دعوت، از جانب حواریون اجابت شده و به دنبال آن، عیسا علیه السلام همراه با مؤمنان بر کافران چیره شده است. همان کافرانی که عیسا علیه السلام را متهم به سحر کردند و نبوتش را منکر شدند.
------------------------------------------------
پ.ن: "حاج آقا! این خدائی که من می‌شناسم انقدرا هم سخت‌گیر نیست!" امروزی‌ها با جملاتی از این قبیل، سعی دارند بین دین و دنیا جمع کنند و منکر شدت غضب و عذاب الهی شوند؛ با این هدف که از این مجرا برای خود مجوّز ارتکاب گناه صادر کنند. چنین نگاهی متأثر از مسیحیت تحریف شده‌ای است که فقط به جنبه‌ی مهربانی و رحمانیت خدا توجه دارد. آن‌ها خدا را وجودی احساساتی و رمانتیک تصور می‌کنند که با زجّه‌ی جهنمیان متأثر می‌شود و دلش به رحم می‌آید. در  حالی که خداوند قرآن، نسبت به بندگان دو رویکرد دارد: رحمت و غضب. رحمت از آن پاکان، مؤمنان و توبه‌کاران است؛ و غضب، شامل حال گناه‌کاران. پس بی‌توجهی و انکار غضب و عذاب، بمثابه پنبه در گوش کردن است و پاک کردن صورت مسئله؛ بنابراین چیزی از عذاب الهی را نمی‌کاهد. با این توضیحات می‌توان گفت، خدای إنجیل نیز با خدای قرآن یکی نیست؛ گذشته از این‌که اساسا مسیحیان به تثلیث معتقدند نه توحید.

نظرات  (۵)

 • امیر محمد
 • سلام بر سید بزرگوار
  اتفاقا مقام معظم رهبری همین اخیرا نسبت به اسلام رحمانی تذکر دادن. متأسفانه دیده میشه که برخی از مسئولین ما توجهه ندارن که چهره واقعی اسلام رو باید به دنیا نشون بدن.
  نه مثل داعش باشیم که اسلام رو خون و خون ریزی ناحق جلوه بدیم و نه مثل بعضیا باشیم که بگیم اسلام جهاد و شهادت نداره.
  ممنون از مطلب خوبتون استفاده کردیم

  پاسخ:
  و علیکم السلام بر امیر محمد بزرگوار
  ممنون از شما :)

  خوب بود
  استفاده بردیم و یه جائی هم منتشر کردیمش با اجازه تون و با ذکر منبع البته حاج آقا

  پاسخ:
  انتشارِ مطالبِ این‌جا، حتی بی‌ذکر منبع نیز مُجاز است :)
 • رنگ خدایے . . .
 • بقول حضرت آقا انجیل امروزی کوحی نیست ، روایت است...

  سلام 
  به روزیم با: 
  اسمش بد در رفته!!! دی

  آقا دلیلی نداره شما با فساد مخالفت کنید، ما با محتوای فساد مخالف نیستیم، اسمش بد رفته!!!
  اسمشو عوض کنید درست میشه!!! مثل خیلی از تحولات دیگه که در زمینه ی تغییر نام واقع شد باید در این مورد تجدید نظر بشه.

  مثلا «رقص» اذعان دارید که واقعا چه کار زشتی است ولی وقتی تبدیل به «حرکات موزون» می شود اصلا ماھیتش فرق می کند و ھمه علاقمند می شوند آن را تماشا کنند.
  پاسخ:
  سلام و سپاس از شما :)‌
  سلام
  دختر منم میگه بابام گفته آدم دلش صاف باشه.نیازی به اینهمه حجاب کردن نیست.!
  میگه خدا مهربونتر از اینه که حالا به خاطر یه ذره مو،زنی که ذاتش پاکه رو ببره جهنم!

  خیلی سخته از این دوگانگی درش بیارم و حرف درست رو بهش بفهمونم.
  پاسخ:
  و علیکم السلام
  1. کسی دلش پاک باشه باید توی رفتارش نمود پیدا کنه. نمی‌شه دلِ من پاک باشه و هزار نفر رو به قتل برسونم. نمی‌شه دلم پاک باشه و چشم و دل هزاران پسر نامحرم رو ناپاک و آلوده کنم. رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر درون. 
  2. خدا کسی رو به جهنم نمی‌بره. خودِ شخص هست که با عملش خودشو می‌بره توی آتیش. خدا مثلِ پلیسی هست که با نصب تابلوهای راهنما، راه و چاه رو نشون می‌ده. حالا اگه راننده‌ای به اختیار خودش فرمون رو گرفت سمت دره و تا آخر عمر فلج شد، تقصیرِ پلیس چیه؟ پلیس اونو فلج کرده؟! خدا قوانین رو طراحی کرده و فرموده بی حجابی یعنی سقوط به دره‌ی آتش. وقتی کسی به این قوانین توجه نمی‌کنه و خودشو می‌ندازه داخل آتیش اینجا باید خودشو ملامت کنه و نه خدا رو.
  سلام....
  خوب بود....
  موفق باشید.....
  پاسخ:
  سلام
  سلامت باشید بزرگوار
  یا علی
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی