سیدمحمدمهدی صدری‌

وب‌سایت شخصی

سیدمحمدمهدی صدری‌

وب‌سایت شخصی

سیدمحمدمهدی صدری‌

» هـویــت: سیدمحمدمهدی صدری‌شال
» ولــــادت: 12/مرداد/1362
» شهادت: پا رکابِ آقا انشاء الله
» شریعت: اسلام / شیعه‌ی اثناعشری

» مـلیـــت: ایران
» سکونت: تهران
» تحصیلات: اشتغال به تحصیل سطحِ سه
» سِـمَت: محصّل/مُدرس/محقق/مُبلّغ/مشاور

» دور گفـت: 09192959470
» پــُـســـت: SadriSmm [جیمیل]
» تلگرام چت: SmmSadri@

آخرین نظرات

دام اینستاگرام

يكشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۵۲ ب.ظ

❓این روزها برخی از بانوانِ مذهبی ـ عمدتا مجرد ـ تصویرِ محجبه خود را با صورتِ باز در صفحاتِ مجازی شان منتشر میکنند. هر آنچه در این مورد خوانده یا شنیده اید را از ذهن پاک کرده و بدونِ پیشفرض هایِ ذهنی از دو منظر به این موضوع بنگرید:

1. من یک دختر هستم!
❓چه انگیزه مرا وا می دارد که تصویرِ ولو محجبه ام را به اشتراکِ بیشمار چشمِ نامحرم بگذارم؟ برای جلبِ خواستگار؟ بدلیل نیاز به نگاهِ مردم؟ برای جلبِ لایک و فالو؟ یا برای ترویجِ عفت و پاکدامنی؟ و آیا نمی توان با لوگویِ حجاب یا عکسِ با چادرِ از پشتِ سر، این مقصود را به مخاطبان منتقل کرد؟

➕ کسی که بخاطرِ صورتِ زیبایِ دخترانِ محجبه به چادر علاقه مند شود، در واقع جذبِ چشم و ابرو شده و نه جذبِ دین و حجاب. اساسا آیا جذبِ با عکس یک جذبِ سطحی، احساسی و زودگذر نیس؟ کسی که بخاطرِ زیبائیِ چادر، جذبِ حجاب شود  آیا فردا با دیدنِ زیبائیِ یک بی حجاب، پوشش خودش را عوض نمیکند؟ 

➕حتی اگر من در ارتباطهای بعدی، به حجابِ افراد جذب شده عمق ببخشم، باید به این نکته دقت کنم که پسران زیادی نیز صورتِ زیبای مرا در اینستاگرام دیده اند! درست است که چند دخترِ بی حجاب، جذبِ حجاب شده اند اما از سویِ دیگر هزاران پسر نیز بی عفت شده اند با دیدنِ این تصویر! این موضوع را میتوان از پیامهائی که پسران در پیج هایِ دخترانِ محجبه می گذارند کاملا حس کرد.

⚠️ زیبائیِ زنانه اگه مقرون به حجاب شود، مستقیما قشرِ متدین از پسران و مردان را مورد هدف قرار میدهد و آنان را مبتلا به چشم چرانی میکند. آیا با شعار محجبه کردن دختران، باید بی عفت کنیم پسران را؟ چهره زیبا وقتی مقرون به حجاب می شود، جذابیتش برای پسران مذهبی بیشتر است. پسرانِ مذهبی که در فضای بیرون، هنگامِ مواجهه با نامحرمان چشم به زمین می دوزند، اکنون در خلوتِ اتاقشان ممکن است ساعت ها به عکسِ شما خیره شوند. یا مردان متاهل آرزو کنند ای کاش همسری به زیبائیِ شما داشتند. آیا به همین راحتی من با انتشار یک عکس، کانونِ یک خانواده را دچار فروپاشی نکرده ام؟

👁 چشم زخم را نیز جدی بگیرم! دختر یا زنی که تصویرِ خوشی هایش را به اشتراکِ عُموم می گذارد یا بانوئی که هزاران چشم و فکر به دنبالِ او است، امکان دارد از ناحیه چشمِ بدِ حسودان صدمه ببیند. اضطراب ها، برخی بیماری ها یا حتی فروپاشیِ خانواده ها ریشه در چشمِ بد دارد. خدای متعال در آیه 102 سوره بقره به تاثیرِ سِحر در جدائیِ بینِ زن و مرد تصریح میکند.  

2️⃣ من یک پسر یا مَرد هستم!
زیباترین قسمتِ بدنِ زن برایِ من، گِردیِ صورت است. تمامِ شاعران از خطِ خالِ چشم و ابرو سروده اند و این یعنی صورتِ برخی از بانوان نیز ممکن است برای نامحرمان تحریک زا باشد. صورتِ بازِ بدونِ آرایش زن در خیابان آسیبِ خاصی برای نامحرمان ندارد. چرا که لحظه ای و گذرا است و با عبورِ زن از کانونِ دیدِ مَرد، غالبا فراموش می شود. از لحاظ فقهی هم پوشاندنِ صورت واجب نیس و اینجا مَرد باید خودش را کنترل کند؛ نه آنکه زن خود را از حضور اجتماعی محروم کند. 

⚠️ اما گاهی تصویرِ یک زن محجبه در صفحه موبایل یک مَرد ثبت شده. او میتواند ساعت ها در خلوت خود به زیبائی هایِ صورتِ آن زن خیره شود. اینجا دیگر مانند خیابان و دانشگاه نیست که نگاهِ مَرد، گذرا و عبوری باشد. آیا دختران عفیفه ما که در دامِ اینستاگرام گرفتار شده اند، حاضرند هزار نسخه از تصویرِ محجبه شان را رویِ کاغذ چاپ کنند و در خیابان و دانشگاهشان به نیتِ ترویجِ فرهنگِ عفاف(!) بینِ نامحرمان پخش کنند؟ اگر نه، پس چرا با ورود به فضای مجازی، معادلات عوض می شود و تصویرشان را در برابر هزاران چشم ناپاک قرار می دهند؟!! 

✅ بجایِ ترویجِ حجاب با روش هایِ من در آوردیِ لوس و فانتزی، بیائیم و مردم را با برهان نسبت به مقوله حجاب توجیه کنیم. بیایم آنان را با معارفِ سوره نور که "نسخه الهیِ نهادینه سازیِ عفت" است آشنا کنیم. بحثِ متقن و منطقی در موردِ حجاب، به مراتب دختران را بیشتر به سمتِ حجاب می کشاند. چرا که مطابق با فطرت آنان است. 

🗣 قرآن میگوید "بل الانسان علی نفسه بصیره". یعنی خودِ دختران می دانند که هدفِ واقعیشان از انتشارِ تصویرشان چیست! همانطور که ذیلِ آیه 31 سوره نور بیان شد، دختران ذاتا تمایل به خودنمائی و جلوه گری دارند. گاهی شیطان در پوشش مذهب و چادر این حسِ ذاتیِ بانوان را ارضاء میکند. همه دخترانی که تصویرِ شخصی شان را منتشر میکنند، خوب می دانند که چه نوع پیام هایِ خصوصی ای برایشان ارسال میشود از جانبِ نامحرمان!

➕ تا میتوانید این پیام را نشر دهید و لو به مذاق عده ای خوش نیاید و منطقِ روشنِ ما را افراطی گری و تحجر قلمداد کنند. شُل دینی افتخار نیست. تشکر میکنیم از خانم هایی که مواظب چشم و دلِ ما آقایان هستن 😊✋️

http://s8.picofile.com/file/8302764792/thumb_HamMihan_201625634912109942281477761947_7049.jpg

  • سیدمحمدمهدی صدری‌شال

اینستاگرام

دختر

زن

عکس

مرد

پسر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی