سیدمحمدمهدی صدری‌

وب‌سایت شخصی

سیدمحمدمهدی صدری‌

وب‌سایت شخصی

سیدمحمدمهدی صدری‌

» هـویــت: سیدمحمدمهدی صدری‌شال
» ولــــادت: 12/مرداد/1362
» شهادت: پا رکابِ آقا انشاء الله
» شریعت: اسلام / شیعه‌ی اثناعشری

» مـلیـــت: ایران
» سکونت: تهران
» تحصیلات: اشتغال به تحصیل سطحِ سه
» سِـمَت: محصّل/مُدرس/محقق/مُبلّغ/مشاور

» دور گفـت: 09192959470
» پــُـســـت: SadriSmm [جیمیل]
» تلگرام چت: SmmSadri@

آخرین نظرات

بسم الله الرّحمن الرّحیم
سوال از شما و جواب از ما...
http://bayanbox.ir/view/720219249926238585/%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9.jpg

📣 لطفا سوالتان را در بخشِ "نظرات" نوشته و منتظر پاسخ باشید
📌
لینک پرسمان: sadrismm.blog.ir/page/Porseman

نظرات  (۷)

 • سجاد علیزاده
 • سلام علیکم
  چرا در قرآن سوره "طلاق" داریم اما سوره "ازدواج" نداریم؟ با این که اسلام طلاق رو ناپسند میدونه و ازدواج رو اقدامی پسندیده.
  با تشکر
  پاسخ:
  و علیکم السلام
  سوره مبارکه طلاق در صدد تقبیح و پرهیز دادن از طلاق است که نتیجه آن، پسندیده دانستن ازدواج و تشویق به حفظِ بنیان خانواده می باشد. ضمن اینکه نامگذاریِ سوره ها عُمدتا توسطِ خود مسلمانان انجام شده و نه توسطِ خدا و رسول خدا.

  #طلاق
  #ازدواج
 • عرفان حکیمی
 • با سلام
  و تشکر بابت راه اندازی پرسمان

  یه سری کتابهای مذهبی قدیمی توی خونه مون هست که بلا استفاده است. مثلا قرآن مادربزرگ خدابیامرزم. حتی صفحاتشم دیگه فرسوده شده. این جور کتابهای مقدس رو چکار کنیم؟
  پاسخ:
  سلام
  برای امحاء اسماء و کُتبِ مقدسه ی بلا استفاده، سه تا راهکار توصیه میشه:
  1. آب: توی یه تشتِ آب بزارید تا نوشته هاش محو بشه و بعد آبشو بریزید زیر درخت. یا توی رودخانه به آب بسپریدش.
  2. دفن: میتونید توی بیابون یه جای دور از دسترس پیدا کنید و دفنش کنید.
  3. خمیر: میشه سپُردش به کارخونه های بازیافت تا خمیرش کنن و ازش دوباره کاغذ تولید کنند.
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  اسماء مقدسه: کلِ کلمات قرآن حتی کلماتی نظیرِ ابلیس، اسماء خدا به هر زبان، انبیاء، ائمه و حضرت زهرا علیهم السلام.

  #اسماء_مقدسه
 • احمد الکربلائی
 • السلام علیکم. اهلا بکم یا سیدی. أنا رادود؛ و طبعا فی خدمتِ زوار الحسین علیه السلام. عندی سوال عن فضیلة زیارت الکربلاء فی یوم الاربعین. هل یوجد کتاب یبحث عن هذا الموضوع؟ اریده بفضلکم. موفقین
  پاسخ:
  و علیکم السلام
  أیها الأخ العزیز
  اظن أن "کامل الزیارات" لإبن قولویه القمی یکون من أجود الکُتب فی هذا الموضوع. هذا الکتاب الشریف، یبدأ ببیانِ فضیلة زیارت رسول الله و هکذا سائر الأئمة المعصومین خاصة الامام الحسین علیهم السلام. یعتمد العلماء علی اسنادِ هذا الکتاب المفخم.
  نرجو منکم الدعاء.

  #کامل_الزیارات
  #ابن_قولویه

  سلام

  چرا زن ها نمیتونن چند همسر داشته باشند؟
  دلیل علمی
  پاسخ:
  سلام

  خب دلیل علمی رو باید از دانشمندان پرسید نه از کارشناسان دینی :) ضمن اینکه دلیلِ علمی بسیاری از دستوراتِ فقهی دین اسلام بر ما پوشیده است. مثلا علتِ متفاوت بودن تعداد رکعات نماز یا چرا فرو بردن سر در آب روزه را باطل میکند و... . توجه داشته باشیم که احکام شرعی در حیطه "تعبدات" است و نه "تعقلات". به عبارت ساده تر خدا توی احکام از ما اطاعتِ محضِ بی چون و چرا میخواد.

  چند شوهری یکی از رسوم عربِ جاهلی هست که امروز تنها در برخی نقاط دور افتاده هندوستان و نپال اونم خیلی کم رواج داره. شاید چون مخالف طبیعتِ زن و مرد هست و حتی توی نت مواردی رو داشتم میدیدم که زن، به اجبار داره با چهار شوهر زندگی میکنه. مخالفِ طبعِ انسان بودن این کار میتونه دلیلِ خوبی باشه برای زشتیِ این عمل. از نظر روان شناسی زنان به طور طبیعی "تک شوهرگرا" هستند و فطرتا از تنوع همسر گریزانند. زن پناه گاه و تکیه گاه میخواد. دوست داره زیر چتر حمایت عاطفی و عملی یک مَرد باشه و تنوع گرائی از دیدگاهِ روانشاسان در مورد زن، یک بیماری محسوب میشه. ولی مردان ذاتا تنوع گرا و "چند زن‏گرا" هستند. احکام اسلام هم متناسب با نیازهای واقعی و ویژگی‏ها و خصلت‏های ذاتی انسان‏ها وضع شده.

  نکته بعدی اینکه توی چند شوهری، انساب باهم قاطی میشن و معلوم نمیشه این فرزند مالِ کدوم شوهر هست. این اتفاق توی شوروی سابق افتاد و منجر به فروپاشی کومونیسم جنسی شد. نکین امروز با آزمایش DNA میشه شناخت چون طبق گفته خودشون جواب آزمایشات DNA امکان تداخل تشابه حدود یک در 40 میلیون توش وجود داره. از بین رفتن عواطف خانوادگی و عدم تمایل به تکثیر نسل و زاد و ولد از تبعاتِ چند شوهری هست که توی نمونه های عینی شم در هندوستان دیده میشه. به حسب طبع هر کس فرزند خودشو دوست داره و براش سرمایه گذاری می‏کنه. اما در قبال کسی که انتسابش بهش مشکوکه هیچ تعهد و تمایلی نداره.


  #چند_شوهری
  سلام استاد

  ما همه جا شنیدیم و خواندیم حضرت مسلم بدون یار شهید شدند و همه کوفیان و کسانی که آنجا بودند ایشان را تنها گذاشتند..

  سوال من اینه که مگر وقتی حضرت مسلم برای گرفتن بیعت در کوفه بودند امثال حبیب بن مظاهر , سعیدبن عبدالله حنفی, مسلم بن عوسجه , هانی بن هانی سبیعی, عبدالله بن شداد ارحبی و... توی کوفه زندگی نمیکردند ؟

  پس چرا این بزرگواران به ایشان کمک نکردند که ایشان با اون وضع به شهادت نرسن و یا هر چیز دیگه !

  و اینکه این بزرگواران در کوفه چیکار میکردن پس؟
  پاسخ:
  سلام
  در مورد سلیمان صرد خزاعی بعضیان نوشتن که توی ایامِ حضور مسلم در کوفه و نیز هنگام وقوع حادثه کربلا در زندانِ یزید بسر می برد.
  یا در موردِ حبیب بن مظاهر، مسلم بن عوسجه و ابوثمامه صائدی اینطور نوشتن که از ابتدا همراه مسلم بن عقیل بودن و در امتداد حمایت از مسلم رفته بودن به قبائل اطراف برای جمع آوریِ نیرو. وقتی هم برگشتن دیدن حضرت مسلم به شهادت رسیده و حرکت کردن سمتِ امام حسین.

  #کوفه
  #مسلم_بن_عقیل

  سلام

  چرا عبدالله جعفر طیار (همسر حضرت زینب ) به کربلا نرفت؟؟؟؟؟

  با این همسر و دو فرزندش رو فرستاد !!!!!
  پاسخ:
  سلام
  بیماری و کهولت سن عبدالله

  سلام گلم مادر شوهرم دائم غر میزنه. حرفش اینه که پسرم زنشو تحویل میگیره و دیگه محل سگم به مادرش نمیزاره. صد سال میخوام محل نزاره. بزاره ما زندگی مونو بکنیم. خسسسسسسسسته شدم از دست این غرولنداش. چیکا کنم حاجی؟
  پاسخ:
  و علیکم السلام
  قبول دارم که بعضی از مادر شوهرها، شرایط عروسشون رو درک نمیکنند، اما ما که مادر شوهر شما دسترسی نداریم تا سفارشتونو بهشون بکنیم. بنابراین چند توصیه به شما داریم. حتی اگر شما مادر شوهر تندخوئی هم نداشته باشید، بالاخره همواره در زندگی آینده تان با افرادی مواجه هستید که شخصیتتان را به رسمیت نمیشناسند. لذا باید بجای افسردگی و پرخاش، از این فرصت استفاده کنید و آستانه شکیبائی و تحملتان را با تمرین نکات زیر بالا ببرید:
  1. سکوت:
  سکوت همراه با احترام، بهترین گزینه برای مبارزه با عصبانیت دیگران است.
  2. فضا عوض کردن:
  از اتاقی که دعوا در آن رخ داده بیرون بروید و اندکی قدم بزنید و خودتان را با کاری جذاب مثل تلویزیون سرگرم کنید. هیچگاه هنگام غضب، اقدامی نکنید. چرا که بعدا پشیمان خواهید شد!
  3. مهربانی:
  مهربانی خود را نسبت به کسانی که به شما احترام نمیگذارند، چند برابر کنید. بمرور مهربانی شما آنها را نرمخو خواهد کرد.
  4. امتحان: 
  توجه داشته باشید که اینها امتحان خدا است تا صبرتان آزموده شود. پس با دقت و احتیاط تلاش کنید از این امتحان سربلند بیرون بیائید. قبولی در امتحانات الهی همواره با هدایای ارزنده ای از جانب خدا همراه خواهد بود.
  5. موقتی بودن:
  به این فکر کنید که تمام این مشکلات، موقتی است و تحمل هفته ای یکبار بودن پیش مادر شوهر، که سخت نیست و بالاخره شما به خانه خودتان بر میگردید. خیلی از عروسها مجبورن تا آخر عمر، مادر شوهرشان را تحمل کنند.از قدیم گفته اند رابطه مادر شوهر و عروس، مثل کارد و پنیر است. اما شما میتوانید ثابت کنید که این ضرب المثل در مورد شما دروغ است.
  6. اصلاح رفتار خود:
  ضمنا در بسیاری از موارد عامل به هم خورد این رابطه، ممکن است همسر شما باشد. اگر همسر شما فضا را مدیریت کند، این اتفاقات نخواهد افتاد. مثلا گاهی میشود که همسر شما در حضور مادرش به شما محبت میکند. این رفتار در حضور مادر شوهر ممکن است موجب برانگیخته شدن حسادت زنانه شود و همه اش سر شما خالی شود. خب هدیه هاشو توی خلوت به شما بده و نه جلوی مادرش.
  برای خوشبختی تون دعا میکنم :)

  #خانواده
  #مشاوره
  #مادر_شوهر
  #اخلاق

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی